5 120 120 anmeldelser KF01.K49V2
På lager
On Sale
Kr.67 Kr.97
Køb mere – Spar mere
Køb 2 – Spar 10%
Køb 3 – Spar 15%
Køb 5 – Spar 18%
Køb 8 – Spar 20%
Kun 72 timer – Spar op til 20% før det slutter
Mærke: K&F Concept
  • Buy K&F Concept 49 mm mcuv-filter ultratyndt, trapezformet rammebelægning med en støvsugerklud nano-klear-serien online, worldwide free shipping and 30 days return guarantee.
  • KF01.K49V2
  • Varenr: KF01.K49V2
  • 67
Forårsrabat
Køb mere – Spar mere
Køb 2 – Spar 10%
Køb 3 – Spar 15%
Køb 5 – Spar 18%
Køb 8 – Spar 20%
Funktioner
Kr.67
Køb 2 – Spar 10%
Køb 3 – Spar 15%
Køb 5 – Spar 18%
Køb 8 – Spar 20%
No Reason Return
Brand Story
1
Comparison
Rating 120 reviews. 102 reviews. 151 reviews. 18 reviews.
Price Kr.67 Kr.289 Kr.199 Kr.229 Kr.439 Kr.339
Model KF01.K49V2 KF01.983 KF01.1310 SKU.1937
størrelse
49mm 49mm
Fungere
Anbefalede scener
All Scenes Landscape Photography All Scenes
Serie
Nano-X series Nano-K series Nano-K series
Filtermateriale
Japanese AGC Glass Japanese AGC Glass
Multi-belægning
28 layers 18 layers 18 layers
vandtæt
/ /
ridsefast
/ /
HD
Mønster
Anmeldelser (120)
UV FILTER
købte dette filter til mit 50 mm Canon 1.8 (49 mm diameter). Jeg besluttede at købe det for at beskytte objektivet mod ridser og støv og for at have en højere kontrast på billederne. Det købte filter klarer disse opgaver fuldt ud, derudover er materialerne modstandsdygtige og prisen er meget konkurrencedygtig i forhold til filtre fra andre mærker. Jeg anbefaler at købe.
A
Begge gevind er 67 mm for at fastgøre ekstra filtre.
Show More
Filteret skal have en gevinddiameter på 52 mm på FZ300. Filteret skal derfor bestilles i størrelse 52mm!