5 120 120 anmeldelser KF01.K58V2
Special
På lager
  • days
Kr.99 Kr.169 41% OFF
Mærke: K&F Concept
  • Buy K&F Concept 58 mm mcuv-filter ultratyndt, trapezformet rammebelægning med en støvsugerklud nano-klear-serien online, worldwide free shipping and 30 days return guarantee.
  • KF01.K58V2
  • Varenr: KF01.K58V2
  • 99
Funktioner
Kr.99
Køb mere – Spar mere
Køb 2 – Spar 10%
Køb 3 – Spar 15%
Køb 5 – Spar 18%
Køb 8 – Spar 20%
Kun 72 timer – Spar op til 20% før det slutter
No Reason Return
Brand Story
1
Anmeldelser (120)
5
Fantastisk til prisen - let gulning, vignet og knap mærkbart tab af skarphed
Beskytter linsen mere UV-stråling til en rimelig pris
God beskyttelse til linsen, UV gør jobbet, du kan sætte linsedækslet på igen. Rigtig pris.
God beskyttelse til linsen
5
stort filter
stort filter stort filter stort filter stort filter stort filter stort filter
Det ligner et skiferobjekt for mig.
Linse snavs
Det er godt nok til at beskytte objektivet og hjælper med at tage billeder i god kvalitet.
Linse snavs Linse snavs Linse snavs
God beskyttelse af linsen
God beskyttelse af linsen
En vinder
En vinder En vinder En vinder En vinder En vinder En vinder
UV FILTER
købte dette filter til mit 50 mm Canon 1.8 (49 mm diameter). Jeg besluttede at købe det for at beskytte objektivet mod ridser og støv og for at have en højere kontrast på billederne. Det købte filter klarer disse opgaver fuldt ud, derudover er materialerne modstandsdygtige og prisen er meget konkurrencedygtig i forhold til filtre fra andre mærker. Jeg anbefaler at købe.
UV FILTER UV FILTER UV FILTER UV FILTER UV FILTER
Beskyttende funktion og flotte farver
Beskyttende funktion og flotte farver Beskyttende funktion og flotte farver
FAQs
login eller opret konto for at bedømme
A
Har kun et lag glas, men er multibelagt
Show More
A
Begge gevind er 67 mm for at fastgøre ekstra filtre.
Show More
Filteret skal have en gevinddiameter på 52 mm på FZ300. Filteret skal derfor bestilles i størrelse 52mm!